Дискутуємо про проблеми протидії домашньому насильству

01.11.2019 року представник юстиції Волині Богдана Довгополова-Савотюк, директор Горохівського бюро правової допомоги Мар’яна Чмихало та начальник Горохівського районного відділу ДРАЦС Світлана Новосад зустрілися із колегами Горохівського відділу поліції ГУНП у Волинській області задля спільного обговорення законодавства України, яке покликане врегулювати питання домашнього насильства.
Так, юристи обговорили всі аспекти нового Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та детально проаналізували, яким чином представники поліції виносять терміновий заборонний припис, яка тенденція їх винесення, чи були моменти оспорення припису до суду та випадки, коли він не виконувався.
В свою чергу, представник юстиції та бюро правової допомоги висловили свою позицію щодо термінового заборонного та обмежувального приписів, наголошуючи на тому, що закон містить певні прогалини.
Активно поспілкувавшись, правники домовились про проведення ще одного, але більш масштабнішого заходу на теренах краю, задля обговорення цих питань. Адже, як відомо, з моменту вступу в дію вищевказаного Закону терміновий заборонний припис стосовно кривдника не виносився, так як не було затверджено оцінку ризиків вчинення домашнього насильства. Лише в цьому році їх почали активно застосовувати.
До слова, за результатами заповнення форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства поліцейський уповноваженого підрозділу поліції визначає рівень небезпеки, який ураховується під час винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, вжиття інших заходів для припинення такого насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, надання допомоги постраждалим особам.

Top