На Волині обговорили питання безпечного дитячого середовища

Сьогодні у приміщенні Головного управління Національної поліції України у Волинській області пройшла міжвідомча нарада. На ній розглядалися питання дотримання чинного законодавства, захисту прав та законних інтересів дітей, формування безпечного дитячого середовища, здійснення превентивних заходів із запобігання булінгу, насиллю, агресії в учнівському середовищі.
Захід проведено у рамках акції “Стоп шкільному терору” за участі представників Головного територіального управління юстиції у Волинській області, управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, національної поліції, інших зацікавлених установ, які відповідають за цей напрям роботи.
Учасники наради обговорили алгоритм проведення спільних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання насиллю та агресії в учнівському середовищі.
На нараді виступив заступник начальника управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції в області Микола Герасимик.
“Мін’юст уже запустив інформаційну кампанію #СтопБулінг. Міносвіти розробляє план протидії цькуванню в школах. А депутати Верховної ради ініціювали законопроект № 8584, який передбачає адміністративну відповідальність за булінг. Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області у рамках реалізації проекту “Я МАЮ ПРАВО!” проведено низку заходів, спрямованих на запобігання такого ганебного явища, як булінг. Зокрема, у школах області уже проведено майже 200 таких уроків. За дорученням Міністерства юстиції працівники Управління юстиції у рамках реалізації проекту “Я МАЮ ПРАВО!”, для учнів шести навчальних закладів області, учасників програми GoCamp, проводять уроки, в тому числі щодо Булінгу. На сьогодні ця робота продовжується у тісній співпраці з освітянами та поліцією — нашими надійними партнерами в реалізації проекту “Я МАЮ ПРАВО!”, – відзначив Микола Герасимик.
На думку учасників міжвідомчої наради, виробленні рекомендації, в комплексі сприятимуть захисту прав та законних інтересів неповнолітніх, а проведенні профілактичні заходи формуватимуть безпечне дитяче середовище.

 

Top