Засідання “круглого столу” на тему: “Новели законодавства України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству”

Щойно Перший заступник очільника юстиції Волині Сергій Філюк взяв участь у засіданні “круглого столу” на тему: “Новели законодавства України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству”. Захід організований Луцьким міськрайонним судом у співпраці із головою Правління громадської організації “Велес+” Вікторем Вальчуком, на якому також були присутні представники Прокуратури, Управління поліції, Служби у справах дітей, судді, представники патрульної поліції, місцевого центру з надання БПД та ін.
Основним спікером був Віктор Вальчук, який зазначив, що зустріч організована не дарма, оскільки саме сьогодні вступає в дію закон, яким передбачається кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства. Тобто відтепер домашнє насильство визнається окремим видом злочину (ст.126-1 ККУ).
На жаль, домашнє насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Ця проблема є досить актуальною і сьогодні в Україні. З метою припинення поширення цього негативного явища та захисту громадян, які постраждали від домашнього насильства, нормами адміністративного та кримінального законодавства передбачено основні засади відповідальності за вчинення даних протиправних дій.
Але задля попередження даної проблеми і протидії цьому явищу необхідна взаємодія усіх органів, установ та громадських організацій. Тому після завершення зустрічі вирішили надалі проводити такі заходи, адже спільними зусиллями цю проблему буде легше подолати.

Дякуємо колегам за гарний захід!

Top