Заступник Міністра юстиції Іванна Смачило відкрила конференцію «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі»

Насильство немає кордонів, воно не зважає на соціальний та фінансовий статус. Насильство в’їлось у побут родин, навіть громад. Домашнє насильство робить біду і у містах, і у селах. І ми теж маємо не зупинятися в протидії йому, притягненні кривдників до відповідальності, захисті постраждалих. Люди мають знати про свої права і розраховувати на нашу допомогу в кожному місті і селі. Це вимога часу. На цьому сьогодні акцентувала увагу заступник Міністра юстиції Іванна Смачило  під час виступу на науково-практичній конференції “Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели кримінального кодексу України”.

 «Крок за кроком спільними зусиллями Україна стає ближчою до світових стандартів демократії в сфера дотримання прав людини. Цього року набрали чинності нові зміни до законодавства щодо запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з ним. Це важлива сходинка імплементації Конвенції Ради Європи. Міністерство юстиції спільно з іншими міністерствами та громадськістю вже кілька років впроваджує ці важливі зміни в цій сфері, – зауважила Іванна Смачило. –  З 2018 року безоплатну вторинну правову допомогу отримують усі постраждалі від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. В тому числі усі діти.  Ми системно розширюємо співпрацю з громадськістю і збільшуємо довіру до Міністерства юстиції та системи безоплатної правової допомоги. Восени запрацював проект «Сімейні радники». Маємо вже 5 офісів «Сімейних радників» при центрах БПД у  Києві, Одесі, Львові, Миколаєві та Рівному. У 2019 році «Сімейні радники» з’являться в кожній області України.  Додатковими помічниками для постраждалих від домашнього насильства та булінгу  стануть і параюристи, або ж «Громадські радники».  У 2018 році Міністерство юстиції провело всеукраїнські право просвітницькі кампанії «СТОП насильство» та «СТОП булінг», під час яких тисячі українців дізнались про свої права та законодавчі новації у цій сфері. Ми продовжимо цю роботу і надалі, щоб в кожному місті та селі громадяни могли отримати більше інформації про свої права та методи їх захисту»

https://minjust.gov.ua/news/ministry/zastupnik-ministra-yustitsii-ivanna-smachilo-vidkrila-konferentsiyu-vidpovidalnist-za-domashne-nasilstvo-i-nasilstvo-za-oznakoyu-stati

Top